reklam

Amazon Hindistan'da Yiyecek Depolamak ve Satmak İçin Hükümetin Onayını Aldı

Yazar Subcomandante 12 Temmuz 2017 Çarşamba 0 yorum


Amazon, Hindistan'daki kullanıcılara gıda satımı yapmak için Hindistan hükümetinin onayını aldı.Çevrimiçi perakende devi Amazon, Hindistan'da yiyecek ve içecek satmak için onay aldı ve potansiyel rakibi Flipkart ile sürüklenen bir savaşta hızlı büyüyen ekonomideki işini genişletti. Amazon, gıda ürünleri satma planı için hükümetin onayını kazandı ancak daha fazla ayrıntı vermeyi reddetti. Bir kaynaktan alınan bilgiye göre Amazon, Hindistan'a yatırım yapmayı taahhüt ettiği 5 milyar doları aşan gıda segmentine 500 milyon dolar ek yatırım yapmayı planlıyor.
Daha ucuz akıllı telefonlar, artan internet kullanım oranı ve yüksek indirimler, Hindistan'daki giysiler ve gıda ürünlerinde yerel çevrimiçi alışverişte artışa neden oldu. Yine de, market satışlarının en büyük payını oluşturan anne-baba mağazaları, organize oyunculara iyi bir büyüme potansiyeli sunuyor.
Şu anda Amazon, Hindistan'daki Amazon Pantry aracılığıyla, ortak girişim Cloudtail'in de bulunduğu perakendecilerin çeşitli gıda ürünlerini sunuyor. Ayrıca, Hindistan'daki perakendeciler Big Bazaar, Star Bazaar ve Hypercity ile bağlanmasıyla Amazon Now uygulamasında aynı gün gıda dağıtımını sunmakta.

Hiç yorum yok: