reklam

Bir Dolandırıcılık Masalı

Yazar Subcomandante 12 Temmuz 2017 Çarşamba 0 yorum
bir dolandırıcılık masalı daha:
UWE HUBERTUS görünümlü DAVID MARK
(özellikle kadınlar için!)

fotoğraftaki adamın ismi ''uwe hubertus''. kendi halinde bir alman vatandaşı. onunlar ilgi size anlatacak ilginç olaylar yok. fakat uwe'nin fotoğraflarını kullanarak facebook'da açılan ve son günlerde özellikle 40-80 yaş arası kadınlara musallat olan David Mark ile anlatacaklarım size çok ilginç gelecektir. David kendisini nato'ya bağlı bir doktor olarak tanıtıyor. hikayeye göre şu sıralar suriye'de bir askeri hastanede çok önemli bir görevi var. özellikle kadınlara arkadaşlık gönderiyor. arkadaşlık kabul edilirse hemen sohbete başlıyor. David işine gelirse her dili konuşabiliyor, telefonlaşıyor hatta çok ısrar edilirse görüntülü aramalarda bile karşımıza çıkabiliyor.
Peki diyeceksiniz ki, David abi'nin derdi ne?
David abi çok sabırlı. önce aylarca sohbeti koyulaştırıyor. eğer yakalaıdığı kadın, yalnız, mutsuz, eş arayan bir kadınsa, önce onun güvenini kazanıyor, sonra iş evliliğe geliyor. yani ''para isteme devresi''. David'İn tam bu noktada çok farklı yöntemleri var. kadına, onun yanına gelmek istediğini fakat bunun için nato'dan özel izin alınması gerektiğini, belli bir masraf harcının yatırılması gerektiğini söylüyor. çoğu kez de başarılı oluyor. hem doktor, hem yakışıklı hem de zenign olan david'i kaçırmak istemeyen kadın kesenin ağzını açıyor. sistem genelde böyle işliyor.
gelelim mevzunun çok daha ilginç yanına. aslında ortada david diye biri de yok. david abi dediğimiz bir çete. dünyanın her yerinde aktif çalışan, her dili konuşan heriflerden oluşan bir çete. hatta david duruma göre aynı fotoğraf altında helmut, ahmet, moris ya da christos da olabiliyor. bu çete yakaladıkları kadınlarla sohbete başladıkları anda o kadının sohbet alanını (messenger) da ele geçiriyorlar. yazışmaları kontrol altnda tutuyorlar. istedikleri mesajların karşı tarafa ulaşmasını sağladıkları gibi mesajları saklayabiliyorlar da. diyeceksiniz ki, eğer david yoksa nasıl görüntülü konuşmalarda kendini gösteriyor. bu da çok basit. önceden sağdan soldan toplanan görüntüleri bir programla yönlendirebiliyorlar. canlı sanılan sohbet aslında kayıt. sadece konusmaya göre cevaplar geliyor, dudaklar oynatılıyor. en son dün akşam ilgilendiğim ablalardan birinin sayesinde david'in şifresinin çoğunu çözdük. çözemediğimiz tek ve en önemli nokta para dışında organ mafyacılığının da söz konusu olup olmadığı. çünkü david çok ileriye gidip kadınları ülke dışında bir yerlere de davet ediyor. şimdiye kadar giden olup olmadığına ulaşamadım. giden varsa da başına ne geldi bilmiyorum. ama siz siz olun ekranda canlı kanlı görseniz bile lütfen birebir tanışmadığınız, geröek hayatta karşılaşmadığınız kimseyeçok yakın olmayın, özelinizi paylaşmayın. hele hele çocuklarınız, ev adresiniz vs konularında bilgi vermeyin.
''hadi canım bu kadar da olmaz'' demeyin. inanın oluyor.
sevgiyle...

Hiç yorum yok: