reklam

Çin'de Vizyona Giren İlk Türk Filmi Olma Özelliğini Taşıyan Psikolojik Gerilim Filmi: ''Saklambaç: Ölüm Oyunu''

Yazar Subcomandante 12 Temmuz 2017 Çarşamba 0 yorum


Yönetmen koltuğunda Samet Çakırtaş'ın oturduğu yerli psikolojik gerilim Saklambaç: Ölüm Oyunu yakında Çin ile birlikte ülkemizde vizyonda.Saklambaç, 21 Temmuz'da ülkemizle birlikte aynı anda Çin'de de vizyona girecek. 
Yapımcılığını Blackwell Productions’un üstlendiği film, Çin'de vizyona giren ilk türk filmi olma özelliğini taşıyor. Filmin yapımcısı İsmail Karakuyu, yapım aşamasında başladıkları temasların filmin çekimlerinin tamamlanmasıyla birlikte nihayetlendiğini belirterek, filmin Çince altyazı ve Çince dublaj seçenekleri ile Çin’de vizyona gireceğini duyurdu. Fransa, Belkçika, Almanya ve Azerbaycan’da da vizyona girmesi için temaslara başlanan filmin başrollerini Yusuf Karakuyu, Buse Naz Çınar, Ali Akgöl üstleniyor. 


Film Konusu
Üniversite öğrencisi bir grup genç, hafta sonu tatilinde değişik bir şeyler yapmak ister. Çevre köylerden birine gezmeye gitmeye karar verip yola çıktıklarında, başlarına gelen esrarengiz olaylar sonucu araçları çamura saplanır. Aracı saplandığı yerden kurtarmaya çalışıp başaramayan gençler, çareyi yardım istemekte bulur. Yardım çağırmak için evlerden birine girerler ve hiç tahmin etmedikleri olaylarla karşılaşırlar. Başlarına gelen olayları anlamaya çalışan grup, kendilerini bu ölüm kalım savaşından kurtarmak için nefes kesen bir mücadele gerçekleştirecektir.  
Film Oyuncuları 
Flmin başrollerini Yusuf Karakuyu, Buse Naz Çınar, Ali Akgöl ve Ceren Müftüoğlu üstleniyor. 
Vizyon Tarihi
21 Temmuz 2017

Hiç yorum yok: