reklam

Tupac'ın Hızlı Hayatı ve Gizemli Ölümü

Yazar Subcomandante 11 Temmuz 2017 Salı 0 yorum


Hala ölümüyle ilgili çeşitli komplo teorileri üretilen, müzik dünyasına damga vuran Tupac'ı yakından tanıyalım.Tupac Harlem'de 1971'de doğdu. Küçük yaşta babası tarafından terkedildi.Fakirlik içinde büyüyen Tupac'ın hayatı annesinin hapishaneye girmesiyle daha da zorlaştı. Bunca zorluk haliyle şarkılarına nefret, isyan olarak yansıdı.

Şarkılarında küfür etmekten çekinmeyen Tupac ,illuminatiye de sert sözler söylemiştir.Killuminati diye albüm bile çıkarmıştır. Ölümüyle ilgili dedikodular arasında illuminatinin öldürdüğü söylentisi yaygındır.

Doğu-Batı kavgası kendisine 5 kurşuna mal oldu.Yakın arkadaşıyla ayrı düşen Tupac ayrıldı ve bu ayrılış Doğu-Batı Yakası diye bir gruplaşmaya neden oldu. Rapçilerin bir kısmı Tupac'ın diğer kısmı da düşmanının etrafında toplandı. 1994 yılında bir saldırıya uğrayarak 5 kurşun yedi. Ancak bu saldırıdan canlı çıkmayı başardı.

Juice, Poetic Justice gibi filmlerde başrol oynamıştır.Mike Tyson ile sıkı dosttu.1996 yılında arkadaşı Tyson'un maçını izledikten sonra arabasına binen Tupac kırmızı ışıkta durduğu sırada arabasında taranarak öldürüldü.

Kim öldürdü? Hükümet mi? Düşmanları mı? İlluminati mi?Albümleri rekor kırdı.Parçaları oldukça ses getiren Tupac çoğunlukla sistemi sert şekilde eleştiriyordu. Ölümünden sonra çeşitli iddialar ortaya atıldı.

Su testisi su yolunda kırılır.Ölümü konusunda iddialar o kadar fazla ki "Tupac ölmedi" diyenler bile var. Kendini öldü gösterdi diye düşünülüyor. Kimine göre ise yaşadığı hayatın bedelini ödedi. Bu kadar düşmanı varken olacağı buydu. Bizdeki deyimle su testisi su yolunda kırılır.

Öyle ya da böyle bir gerçek var o da Rap'i Everest'e çıkarmış Tupac'ın artık olmayışı.Zirveye çıktığı şarkılarından biri.
Hiç yorum yok: