reklam

Hayatınız Boyunca İlk Defa Göreceğiniz Birbirinden İlginç 7 Canlı

Yazar Subcomandante 21 Kasım 2017 Salı 0 yorum
Dünya üzerinde varlığından bile haberimiz olmayan canlılar var. Bu canlıların bazıları tür olarak birbirini andırır bazıları da oldukça tuhaftır.

doğa harikası bu canlılar değişik olduğu kadar dikkat çekicidir. Ender rastlanan bu canlıları yakından görmek ister misiniz? İşte size birbirinden güzel ve enteresan canlılar, kimi denizde kimi de karada yaşar. Bize de doya doya seyretmek düşer.


1. Mavi papağan balığı


Karayip Denizi ve Batı Atlantik Okyanusunun sığ sularında yaşarlar. Uzunluğu yaklaşık olarak 90 santimdir.


2. Panda Karıncalar


Son yılların gözde keşiflerinden olan panda karıncalar; görüntü olarak bir pandayı andıran siyah beyaz renkleriyle oldukça sevimli görünen ama bir o kadar da ısırgan bir karınca türüdür.

3. Yeti Yengeci


Bembeyaz kar yumağı gibi tüylü olan bu yengeç türü 2005'te keşfedilmiştir. Pasifik Okyanusu'nda yaşayan nadir bir yengeç türüdür.

4. Sakallı Akbaba


Leşle beslenen Akbaba türlerinden, sakalı olması nedeniyle bu ismi almış Akbaba aynı zamanda leşin küçük kemikleriylede beslenir.

5. Mavi Ejder


Sürüklügiller familesinden gelen oldukça zehirli bir deniz böceğidir.

6. Saiga Antilopu


Oldukça değişik bir burun yapısı olan bu antilop türünün burnundaki balon gibi şişen et parçası havadaki toz ve kum zerrelerini süzmeye yarar.


7. Pabuç Gagalı kuşBoyları 110 ila 150 cm olarak değişen leyleği andıran görüntüsüyle bir kuş türüdür.

Doğanın cömertliği ile birbirinden ilginç daha birçok canlı türü mevcuttur. Bunlardan bazıları nesli tükenmekte olan canlı türleri ne yazık ki. doğa onlara sahip çıksa da insanın verdiği zarar oldukça büyük.

Hiç yorum yok: